Krimet e kobshme seksuale të ISIS janë të paharruara dhe kanë trondititur botën.

Këtu kemi një rrëfim të tmershëm të një adoleshente e komunitetit kristian yazidi, e cila ka rrëfyer sesi ajo dhe motra e saj 10 vjeçe janë përdhunuar çdo ditë nga xhihadistët pasi u shitën si skllave seksi.

Ajo tregon se tani ka mbetur shtatzënë.

Ju pëlqen!

Vajza është vetëm 17 vjeçe dhe tregon se ditë pas dite për 9 muaj rresh ajo kishte vetëm një rrugëzgjidhje ‘ të zgjidhte mes vdekjes dhe vdekjes”, pasi i duhej të përballej me torturat dhe dhunën seksuale të militantit të ISIS dhe skuadrën e tij të truprojeve.

Adoleshentja ka rrëfyer se  është përdhunuar në grup, se ishte rrahur dhe se ishte djegur me ujë të nxehtë nëse do të refuzonte mënyrën e përdhunimit nga ISIS

Vajzat e virgjëra merreshin në një dhomë ku ishin 40 burra, thote ajo. Ata zgjidhnin ke te donin dhe mendoj se unë isha me fat pasi nuk isha aq e bukur sa të tjerat.

Këto krime ndaj femrës shqiptare i bënë edhe serbët gjatë luftës në Kosovë. A duhet falur/amnestuar edhe krimet e ISIS-it, sipas logjikës së gazetarëvë e analistëve të shitur shqiptarë, shkruan e pavarura MekuliPress.com 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!