Kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj ka bërë apel që Ministria e Shëndetësisë të dërgojë mjekë në qytetin e tij.

Ai ka thënë se dy mjekë tashmë të këtij qyteti janë futur në karantinë pas kontaktit që ata kanë pasur me gruan e cila prej nga koronavirusi.

Përvec mjekëve, Begaj shpjegoi se komuna e tij ka nevojë edhe për furnizime të tjera,

Lexo po ashtu:  "Dua ta falenderojë UÇK’në. Pa UÇK’në unë nuk do të isha këtu në Toronto për të dëshmuar për krimet serbe në Kosovë”,
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!