Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori.

O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur “krenaria e dy shteteve”.

Shqiptarja nga Kosova, Dua Lipa, mbrëmë fillimisht ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance./MekuliPress/

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]