Deri në këto momente, zjedhjet e këtij viti po tejkalojnë dukshëm për nga pjesëmarrja ato të vitit 2017.

Siç mund ta shihni nga të dhënat zyrtare të publikuara nga KQZ, pjesëmarrja me të dhënat e deri tanishme është 31.87%. Në 10 nga 12 qarqet e vendit sot ka më shumë pjesëmarrje deri në ora 1:00, se sa zgjedhjet e vitit 2017 në ora 1:00.

Lexo po ashtu:  VOA: Serbia synon të blejë aeroplanë të tjerë luftarakë, potencialisht nga Rusia
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!