Në Shqipëri bëhet e ditur se tashmë janë numëruar votat në 3 mijë e 147 qendra të votimit nga 5199 sa janë gjithsej në total.

KQZ njofton në faqen zyrtare se momentalisht Partia Socialiste kryeson me 48.78% ose 445412 vota.

Partia Demokratike ka marrë deri tani 359110 vota ose 39.32 %.

Ju pëlqen!

Më pas LSI me 6.91% ose 63125 vota dhe PSD 19763 vota ose 2.16%.

Pjesëmarrja në votimet e së dielës ka qenë rreth 48% e shqiptarëve me të drejtë vote sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Lexo po ashtu:  Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!