Elvis Hoxha : “KQZ, duke mos marrë parasysh 4500 zarfe, me gjestin më antishqiptar mohon 25% të mërgatës. Do ta themi dhe do ta rithemi se po mohon pjesën më aktive politike të shqiptarëve.
Shto edhe akuzën si injorante të mërgatës që vjen prej qarqeve të dhunës. Luftën dhe paqen i ka mbështetur kjo mërgatë që mbeturinat e regjimit po përpiqen t’i zhdukin prej shprehjes publike.
Akti i KQZ-së për asgjësimin e votave të mërgatës është akt antikushtetues.
Sa për vlerësimin e injorancës së saj, këtë e ka treguar dhe do ta tregojë sërish historia politike e shqiptarëve.”

Lexo po ashtu:  Dhuna nuk lindë vetëvetiu! Dhuna nuk vjen nga askushi. Ajo nuk vjen nga asgjëja e as nga hiqi
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!