Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të certifikojë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

“Sot, më 27 nëntor në orën 16:00, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të certifikojë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që janë mbajtur më 6 tetor 2019”, konfirmoi zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Ndryshe, sot Gjykata Supreme hodhi poshtë ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje për numërimin edhe 392 pako me fletëvotime të diasporës.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!