Kosovaristat kanë disa tipare dalluese

Nga Roland Gjoni

Kosovaristat kane disa tipare dalluese: 1) e para urrejne Tiranen me shume se Beogradin por shtepine pa leje e kane buze detit ne Qerret ose Lalez 2) perbuzin UCK dhe thone rrofte NATO se keta katunaret me mire mos tia kishin nis luftes. 3) i shohin shqipet e Maqedonise si arab dhe te Presheves si muhaxher qe na bezdisin 4) diasporen se shohin dot me sy se vete nuk u eshte dashur kurre te emigrojne ngaqe kane jetuar mire familjarisht ne enklaven jugosllave te Prishtines.

Ju pëlqen!

Pas lufte u rrasen ne UNMIK dhe OJQ te huaja me shpresen se katunaret nuk dine me shpall as me mbajt shtet.

Kosovaristat vetem kur jane ne rrezik kthehen tek shqiptaria per mburoje. P.sh kur i thone te huajt qe Kosoven po e vershon Islami e vahabizmi, kosovaristi mbrohet me shprehjen “Islami shqiptar eshte i moderuar dhe emancipuar”.

Edhe kur i thote dikush qe po sikur te fuse trupat Serbia ne veri si do ia beni pa ushtri dhe pa UCK, kosovaristi menjehere kujtohet “Shqiperia eshte anetar i NATO-s e nuk guxon Serbia”.

Ka edhe shume tipare te tjera kosovaristi por ai dalluesi eshte qenia pakurrizor.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!