Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Qeverisë së Kosovës, të thirrur nga kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është vendosur të ndahen 500 mijë euro, për t’i dalë në ndihmë Shqipërisë e cila u godit nga tërmeti

Ministri në largim i Financave, Bedri Hamza, ka propozuar të ndahen 500 mijë euro, shumë kjo e cila u aprovua në mbledhjen e sotme.

Shqipëria është goditur nga tërmeti në orët e para të mëngjesit të së martës, nga ky tërmet kanë humbur jetën 13 persona dhe kanë kërkuar ndihmë më shumë se 600 të tjerë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!