Në duart e ushtarëve të Kosovës, së shpejti pritet të jenë armë e pajisje të ndryshme, të prodhimit kroat.

Ato do të vijnë, përmes realizimit të marrëveshjes mes dy vendeve për blerjet ushtarake “Shtet me Shtet.

Kjo u paralajmërua nga Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas takimit me homologun e tij kroat, Mario Banozic, njofton Klankosova.tv, përcjell MekuliPress.com

Ju pëlqen!

Një ujdi e tillë sipas ish-Komandanti të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, është shumë e dobishme për vendin.

Arsye për këtë, ky thotë se është përvoja ushtarake dhe prodhuese e shtetit të afërt

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!