Është ndarë nga jeta aktori i madh i humorit shqiptar, Koço Devole. Prej ditësh aktori i njohur po luftonte me koronavirusin.

Ai u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare.

Aktori ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv ku edhe po trajtohej.

Ju pëlqen!

Devole ishte shtruar në këtë spital si pasojë e infektimit me Covid-19 dhe më 31 tetor doli pasi gjendja e tij shëndetësore u duk se u përmirësua.

Por ai u kthye me urgjencë një ditë më pas, pasi shfaqi komplikacione, dhe u intubua.

Aktori i madh i humorit vuante edhe nga një sëmundje kronike mjaft e rëndë, e cila ka përkeqësuar gjendjen e tij.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!