Në nëntë-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në sheshin kryesor të Prishtinës nxënësit e shkollave fillore debutuan me këngën e Ilir Shaqirit kushtuar pavarësisë së Kosovës duke marrë kështu vëmendjen me vallëzimin e tyre.

Kjo koreografi ka marrë dhjetëra pëlqime nga shqiptarët e Kosovës e mbanë botës.

Në dymbëdhjetë-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës ua sjellim këtë koreografi të nxënësve nga Kosova.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Bebe Rexha ndezë atmosfer me muzike shqipe
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!