Ministri i punëve të jashtme, Glauk Konjufca përmes një postimi në Facebok, ka reaguar në lidhje me lajmin që u postua në rrjetin social Twiter për reduktimim e nëpunësve të ambasadave dhe konsullatave.

Konjufca përmes një shkrimi në Facebok, përgenjështron dhe shkroi që nuk ka llogari në twitter as personale as zyrtare dhe se nuk duhet të bien pre e provokimeve të qëllimeve të panjohura të cilat hapen, percjellë MekuliPress.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Fillon pastrimi i klanit Pronto, Konjufca merr këtë vendim

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka nënshkruar Udhëzimin Administrativ për reduktimim e nëpunësve të ambasadave dhe konsullatave, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka shkruar se kjo ka ndodhur pasi pothuajse të gjithë të punësuarit në këto poste janë punësime të klanit pronto.

“Sapo nënshkrova Udhëzimin Administrativ për reduktimim e nëpunësve të ambasadave dhe konsullatave, sepse siç të gjithë e dijmë pothuajse të gjithë të punësuarit në këto poste janë punësime të klanit pronto”, ka shkruar Konjufca në Twitter.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.