Kongresisti Zach Nunn ka reaguar ndaj deklaratës se Departamentit të Shtetit Amerikan për situatën në veri të Kosovës.

Ai në një postim në Twitter ka shkruar se SHBA duhet të qëndrojnë me Kosovën, derisa ka përmendur Kosovën si një aleat të palëkundur, si “një nga miqtë e vetëm evropianë”, duke vënë në pah strehimin e të evakuuarve afganë

”SHBA: Qëndroni me Kosovën, një demokraci të re dhe një aleat të palëkundur të SHBA-ve – të dyja duke u vendosur jashtë shtetit dhe duke mirëpritur të evakuuarit afganë (një nga miqtë e vetëm evropianë)”, ka shkruar kongresisti Zach Nunn në Twitter.

Ju pëlqen!

Ai, në shkrimin e tij, mes tjerash, ka udhëzuar sekretarin e Shtetit Antony Blinken, që të përballet me mobilizimin ushtarak të Serbisë

Lexo po ashtu:  3 miliardë £ gjobë për Airbus, një shembull për ata që flasin për konçesione “të mbrojtura me ligj”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!