Shumë tifozë të LG kanë qenë në kërkim të G8S ThinQ, megjithatë, kompania e ka mbajtur atë drejtpërsëdrejti jashtë mundësive të botës. 

LG prezantoi këtë pajisje në Tajvan, ku ka mbetur ekskluziv për disa kohë tani. Megjithatë, pritja për tifozët e LG-së më në fund ka mbaruar. Kompania ka konfirmuar se tani është duke lansuar LG G8S ThinQ globalisht.

Siç sugjeron emri, LG G8S është paksa ndryshe nga G8. Është pak a shumë e njëjta pajisje me disa ndryshime të vogla dhe një kamera shtesë.

Ju pëlqen!

Ndërsa LG G8 ka vetëm dy kamera të pasme, G8S ka një sistem standard, të gjerë, dhe një kamerë telefoto në pjesën e prapme. 

Ekziston edhe një sensor thellësie Z-Kamera në pjesën e përparme për njohjen e fytyrës dhe gjesteve.

LG gjithashtu rriti madhësinë e ekranit nga 6.1 në 6.2 inç por uli rezolucionin nga 1440p në 1080p. Paneli në vetvete është ende OLED.

Specifikat bazë mbeten të njëjta, megjithatë, me një procesor Snapdragon 855 të shoqëruar me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë ruajtëse. 

Lexo po ashtu:  Italia lançon aplikacionin zyrtar për gjurmimin e koronavirusit

LG do të ofrojë pajisjen me ngjyrë të zezë dhe të bardhë më vonë këtë muaj në Amerikën Latine, Evropë, Afrikë dhe Lindjen e Mesme. 

Informacioni i çmimeve do të zbulohet pranë lansimit. 

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!