Johnson & Johnson ka ndaluar provën e vaksinës Covid-19 për shkak të një “sëmundje të pashpjegueshme” te një pjesëmarrësi, konfirmoi kompania.

Gjigandi farmaceutik ishte i paqartë nëse pacientit iu dha një placebo ose vaksina eksperimentale.

Sidoqoftë, me disa kompani të barnave që garojnë për të zhvilluar një vaksinë koronavirus, të lehtësuar nga Operacioni Warp Speed, përpjekja e qeverisë amerikane për të shpejtuar zhvillimin, lajmet për çdo pengesë po vrojtohen nga afër prej politikanëve dhe amerikanët të etur për një rrugëdalje nga një pandemi që ka vrau më shumë se 214,000 individë.

Ju pëlqen!

Johnson & Johnson nuk zbuloi natyrën e sëmundjes që solli sprovimin e saj, duke theksuar në një deklaratë: “Ne duhet të respektojmë privatësinë e këtij pjesëmarrësi.”

Zyrtarët e lartë shëndetësorë kanë treguar se një vaksinë e vlefshme nuk ka gjasa të kalojë nëpër prova dhe procese aprovimi dhe të jetë gati për prodhimin dhe shpërndarjen masive përpara pranverës së ardhshme.

Burimi: The Guardian

Lexo po ashtu:  Elon Musk zbulon Starship, anijen që do të udhëtojë drejt Marsit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!