Projektligji për rimëkëmbje ekonomike në lexim të dytë në Komisionin për Buxhet dhe Transfere në Kuvend nuk u miratua as sot.

Komisioni vendosi që raporti për projektligjin për rimëkëmbje ekonomike dhe miratimi i tetë amendamenteve të shqyrtohen të mërkurën e ardhshme.

Ky projektligj, mes të tjerash, mundëson edhe tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve në Trust.

Ju pëlqen!

Ndërkaq, Komisioni miratoi raportin vjetor financiar të Buxhetit të Kosovës për vitin 2019, si dhe projektligjin për plotësimin/ndryshimin e Ligjit për Financimin e Subjekteve Politike.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.