Projektligji për rimëkëmbje ekonomike në lexim të dytë në Komisionin për Buxhet dhe Transfere në Kuvend nuk u miratua as sot.

Komisioni vendosi që raporti për projektligjin për rimëkëmbje ekonomike dhe miratimi i tetë amendamenteve të shqyrtohen të mërkurën e ardhshme.

Ky projektligj, mes të tjerash, mundëson edhe tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve në Trust.

Ju pëlqen!

Ndërkaq, Komisioni miratoi raportin vjetor financiar të Buxhetit të Kosovës për vitin 2019, si dhe projektligjin për plotësimin/ndryshimin e Ligjit për Financimin e Subjekteve Politike.

Lexo po ashtu:  Ligji i ri për punë në Gjermani, rregullat e reja që hyjnë në fuqi nga 1 marsi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!