Shqipëria do të sfidojë sot në orën 20:45 kampionët e botës në takimin e vlefshëm për eliminatoret e Europianit.

Trajneri i përfaqësueses shqiptare Edi Reja, ka vendosur të bëjë ndryshime të rëndësishme në radhët e përfaqësueses shqiptare për sfidën kundër Francës, duke ndryshuar lojtarë në disa reparte në krahasim me ndeshjet e kaluara.

Franca: Loris, Pavard, Varane, Lengle, Hernandes, Matuidi, Toliso, Lemar, Grizman, Koman, Zhiru.
Trajner: D. Deshamp

Ju pëlqen!

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Ismajli, Roshi, Ramadani, Abrashi, Bare, Uzuni, Balaj.
Trajner: E. Reja

Lexo po ashtu:  Detaje të reja për gjendjen e Schumacherit: Ai ka ndryshuar dhe është përkeqësuar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!