Kombëtarja e shqiptarëve e ka nisur për mrekulli takimin e parë në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë kanë kaluar në epërsi në përballje me Bjellorusinë, ku kanë gjetur rrjetën në minutën e 23-të.

Ka qenë sulmuesi shtatlartë, Sokol Cikalleshi që ka gjetur rrjetën.

Ju pëlqen!

Elseid Hysaj ka dhënë një asistim të bukur nga e djathta, ndërsa Cikalleshi me një goditje të fuqishme nga distanca shënoi për 0-1.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!