Shqipëria do të jetë mysafir i San Marinos për ndeshjen e tretë kualifikuese për në Kampionatin Botëror.

Kuqezinjtë do të takohen me rivalin jo edhe të vështirë në letër, nga ora 20:45 në stadiumin “Stadio Olimpico”.

Shqipëria e fitoi takimin e parë përballë Andorrës me rezultat minimal 1-0, mirëpo humbi në shtëpi ndaj Anglisë me 2-0.

Ju pëlqen!

Edy Reja shpreson që nga ky takim të dalin me tre pikë, duke shpresuar në një pozicionim sa më të mirë në kampanjë.

Në anën tjetër, Andorra e ka filluar keq këtë fazë, duke pësuar humbje në të dyja disfatat që ka zhvilluar.

Anglia është aktualisht lider i Grupit I me gjashtë pikë, Polonia dhe Hungaria me katër, Shqipëria me tre dhe Andorra e San Marino ende pa pikë.

Lexo po ashtu:  Jose Mourinho i është përgjigjur në stil Arsenalit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!