Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti, si dhe emrin e kryeparlamentarit.

Anton Quni, ish-komandat i Koshares është bërë ministër për herë të parë. Ai është emëruar Ministër i Mbrojtjes.

Ju pëlqen!

Kujtojmë se marrëveshja VV-LDK u arrit sot në mëngjes, një ditë para mbajtjes së seancës plenare.

VV u dorëzua, dhe i dha LDK-së, postin e kryeparlamentarit, të cilin do ta drejtojë Vjosa Osmani.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!