Koalicioni më i mundshëm parazgjedhor, LDK-Vetëvendosje, ka përkrahjen e më shumë se 80% të popullit, karshi koalicionit aktual, PAN.

Kështu thotë edhe sondazhi i realizuar në faqen e saj në Facebook, ku në pyetjen mes koalicioneve LDK-Vetëvendosje dhe PAN, cilën do ta votonit, mbi 80% e lexuesve kanë votuar për LDK-në dhe Vetëvendosjen.

Sondazhi ka zgjatur 24 orë dhe në të kanë votuar mbi 1100 lexues.

Image

Ndryshe, zgjedhjet parlamentare në Kosovë mund të mbahen në vjeshtë, pasi atmosfera dhe optimizmi te opozita qëndron në atë kohë, ku deri atëherë do të dihet edhe kryetari i ri i LDK-së.

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]