Koço Kokëdhima

Edi Rama e ka kuptuar se fundi i tij politik është çështje kohe. Tani nuk e zë më me gojë fjalën “Rilindje” dhe bërtet me të madhe “Partia Socialiste”. Përpiqet të shfrytëzojë kockat e fundit që kanë mbetur nga ajo pasuri kombëtare të cilën e shkatërroi në mënyrën më kriminale.Timoni qeverisës që mori duke mashtruar të majtë, të djathtë e pa parti dhe duke blerë vota në bashkëpunim me krimin e organizuar, i është thyer.

Prandaj dje mblodhi “frontin e majtë” me partitë aleate fantazma.Kjo është e turpshme dhe tallëse. Vuri në rresht 25 sigla partish që nuk ekzistojnë, pasi, ai së bashku me PD-LSI, i shtypën, i blenë, i përdorën, i gënjyen, i poshtëruan, i korruptuan, i vodhën, i shkrinë dhe i zhbënë që në lindje këto pseudoparti.ZGJIDHJA e ka bërë të qartë se këto gjoja-parti kanë vetëm kryetarët me nga një vulë në xhep dhe asgjë tjetër, as anëtarë, as mbështetës, as kauza, as burime, as standarde, as institucione.

Ju pëlqen!

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Kryetarët e tyre rrinë në pritje gjithë kohën dhe vrapojnë pas kockave që u hedhin Rilindja dhe SHQUP-i sa herë vijnë zgjedhjet lokale apo të përgjithshme. Edi Rama nuk përfaqëson as të Majtën dhe as Qendrën. Lëvizja e tij me “frontin” e 25 partive të majta është një përpëlitje mashtruese e një kryeministri që më së miri përfaqëson krimin e organizuar, korrupsionin, monopolet si dhe pjesën më të errët të horrave që bëjnë biznes me paratë e buxhetit të shtetit.E vetmja rrugë që e shpëton Shqipërinë dhe ardhmërinë e saj, por edhe fut në lojën e demokracisë çdo forcë politike, është ajo që ka parashtruar ZGJIDHJA që nga krijimi: shembja e sistemit politik 29-vjeçar të kapur dhe çlirimi përfundimtar i votës së lirë! Këto Edi Rama dhe partitë e vjetra nuk kanë për t’i lëshuar kurrë, sepse ky do të ishte edhe fundi i tyre.Një gjë është e sigurtë: Rama ka mbetur lakuriq dhe i vetëm.

Lexo po ashtu:  “Fol serbisht e turqisht që të dukesh më i qytetëtëruar e ma i kulturum, mos fol shqip selak”, më thonin disa dikur

Ai ka përjashtuar qytetarin nga pjesëmarrja në qeverisje, ka përvetësuar Shqipërinë dhe të mirat e saj, ka mohuar të drejtat e inteligjencës, shoqërisë civile dhe kundërshtarëve politikë, ka uzurpuar e shkatërruar shtetin dhe institucionet, liritë politike, ekonomike e njerëzore, ka dëbuar nga atdheu rininë dhe forcat aktive, po vjedh ditë e natë buxhetin dhe pasuritë e popullit, ka marrë peng të sotmen dhe të ardhmen e vendit.

Koalicionin me parti fantazma do ta përdorë si “gjethe”. Nuk ka gjë që ta mbulojë. Është i turpshëm dhe i neveritshëm!

#ZgjidhjaPërShqipërinë /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!