Ish-shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka thënë se iranianët gjatë Luftës së Kosovës tentuan të hynin në radhët e UÇK-së, por nuk u lejuan. Sipas Klosit, ata donin të përsërisnin të njëjtin skenar si në Luftën e Bosnjes, gjë që do i jepte luftës për çlirim një veshje fetare.

Shqiptarët, shërbimet inteligjente nuk e lejuan një gjë të këtillë.

Këto deklarata Fatos Klosi i bëri në emisionin “ABC-ja e mëngjesit”.

Lexo po ashtu:  A janë njerëzit e pasur më të pashpirt? Ky lloj studimi shpjegon arsyet e komplikuara
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!