Vendimi i PZAP si helikopteri i atij Baba Dimrit, që u rrëzua në qendrën tregtare ku e prisnin fëmijët për dhurata!

Kjo është vetëvrasje, për ‘Ta’.

Kjo tregon se Institucionet e Kosovës janë të ‘bombarduara’ nga mafia politike dhe krimi i organizuar, që më mirë po e organizon luftën nga burgu sesa tinëz nga mali.

Ju pëlqen!

Nuk eliminohet Albin Kurti nga skena politike, pa u ‘eliminuar’ gjysma e popullit që janë me të!

Mendojeni Ju ku do ta çoni popullatën, se Albini është Një, kollaj ia tregon vendin atij.

Organizimin i Institucioneve të ‘Tyre’ në mbrojtje të krimit dhe korrupcionit po duket pak si tendencë për jetësimin e serialit ‘Veriu dhe Jugu’ por s’ka shans, sepse shqiptarët s’kanë mbamendje historike, jetojnë sot për sot.

Nesër, dita e re-nafaka e re.

P.S. Ty mos ta ndin!

E di Ti se prej stacionit të autobusëve e deri te Gjykata Kushtetuese të gjitha janë ‘Të tyre’.

Boll që po na e ‘falin’ jetën!

Faleminderit prej tyre që po

na lejojnë m’u shpreh!

KREJT dhe DREJT.

Por,

Take it Easy!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.