Lojtarët e Chelseat do të fitojnë një bonus prej 11 milionë funtash nëse arrijnë ta fitojnë Ligën e Kampionëve dhe Kupën FA.

Skuadra e Thomas Tuchelit ka marrë 5 milionë funte bonuse për arritje në finale të Ligës së Kampionëve. Do të jetë finalja e tretë në historinë e klubit.

5 milionë euro tjera bonuse do t’i fitojnë nëse arrijnë që ta mposhtin në finalen e Stambollit skuadrën e Manchester Cityt më 29 maj.

Ju pëlqen!

Edhe një milionë funte tjera, “Blutë e Londrës” do t’i fitonin nëse do të arrijnë të mposhtin Leicester Cityn në finalen e Kupës FA që zhvillohet më 15 maj. /Insporti.com/

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.