Skandali i fundit në Telekom ka nxjerr detaje të paditura më parë se si aty ishin punësuar familjarë të Ramush Haradinaj, Bekë Berishës e Sami Lushtakut.

Derisa flitej për krizën buxhetore ne Telekom ishin rehatuar familjarë të shumtë e sidomos nga ish kryesuesja e Bordit Besa Shatri Berisha e cili njeherit është edhe bashkëshortja e deputeti të AAK-së Bekë Berisha.

Pagat nga 2 mijë euro e deri në 12 mijë ishin për shumicën në pozitat udhëheqëse.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Motra e Bekë Berishës respektivisht kunata e ish-kryesuese së Bordit, Besa Shatri Berisha, Vesa ka marr rrogë prej 1776 eurosh.

Edhe zëvendësdrejtoresha e re e Financave në ndërmarrjen publike, është kunata e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj – gruaja e vëllait të tij, Frashër Haradinaj.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!