Modelja shqiptare Alba Vejseli ka mahnitur italianët me paraqitjen e saj.

 1 metër e 74 centimetra e gjatë, me sy blu dhe trup fantastik, modelja në paraqitjen e saj në studion e “Ciao Darëin” është konsideruar si “Nëna Natyrë” më fantastike e këtij sezoni nga një pjesë e mirë e ndjekësve në Instagram. Menjëherë pas puntatës, numri i ndjekësve në Instagramin e saj u rrit në mënyrë të frikshme.

Gjithë ç’dihet për të deri tani është se ajo është një vajzë shqiptare dhe ka qenë imazh për disa marka të produkteve kozmetike dhe ka pasion udhëtimet shkruan Tgcom. Spektakli “Ciao Darëin” është i ndërtuar në formën e një gare ballë për ballë mes 2 grupeve që përfaqësojnë kahe të kundërta, si për shembull, “artistët” kundër “matematicienëve”, të cilët sfidojnë njëri-tjetrin dhe shpallet një fitues. Çdo vit, zgjidhen vajza të cilat luajnë rolin e “Nënës Natyrë”, që mishëron perfeksionin e saj. Në sezonet e shkuara, “Nëna Natyrë” është zgjedhur modelja kubaneze Keila Guilarte.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!