Në përleshje fizike ka përfunduar debati në emisionin Pressing të T7 në  mes dy kandidatëve për deputetë Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe atij nga koalicioni PSD-AAK, Dardan Molliqaj.

Abazi dhe Molliqaj kishin konfrontime të forta mes tyre gjatë gjithë debatit duke fyer njëri tjetrin.

E momenti kulmor erdhi kur Dardan Molliqaj i tha Abazit se sonte do ta sheh në ëndërr pasi e ka përmendur gjatë tërë kohës.

Ju pëlqen!

“Veç një batutë po e lshoj, qysh ja ka nis Hakia me më përmen shpesh, tutna edhe andërr don me me pa sonte”, tha Molliqaj.

Kurse Haki Abazi i ktheu se ty as gruaja jote nuk të sheh në ëndërr.

“E mira që ti s’je i vetmi Dardan, ty nuk të shoh në andërr kurrë, ty as gruaja jote nuk të sheh në andërr”, i tha Abazi.

Abazi iu drejtua Molliqajt duke i thënë që mos ta thërrasë Hakia, pasi është gjini femërore por ta thërrasë Hakiu.

Kurse Dardan Molliqaj ia ktheu se edhe dukesh pak si femër.

Lexo po ashtu:  Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Drenasit arrestohet nën dyshimet për pastrim parash

Pas kësaj tensionet u ngritën edhe më tej, ku dy mysafirët Abazi dhe Molliqaj vazhduan duke fyer njëri tjetrin.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!