Më 8 maj, 2016, impiantet e energjisë elektrike të Gjermanisë gjeneruan aq shumë energji, saqë çmimet e energjisë në fakt shkuan drejt negatives.

Një burrë kinez vrau veten duke u hedhur nga kati i 7-të në një shëtitore, pasi e dashura e tij këmbënguli që të blinte shumë këpucë.

Një njeri që kishte humbur në pyll, preu disa linja të energjisë elektrike, në mënyrë që punëtorëve t’u duhej të vinin dhe ta shpëtonin.

Ju pëlqen!

Gjykata më e lartë e Italisë ka vendosur që vjedhja e sasive të vogla të ushqimit për të larguar urinë, nuk është një krim.

Pirja e çajit jeshil para se të flini në darkë, djeg kalori, edhe ndërsa flini. Çaji jeshil rrit edhe metabolizmin tuaj.

Njerëzit të cilët shajnë shumë me fjalë të pista kanë tendencë të jenë të sinqertë, besnikë dhe të drejtpërdrejtë me miqtë e tyre.

Stresi i tepruar bën që truri të ngrijë, në kuptimin e vërtetë të fjalës, dhe të “ndalet” përkohësisht.

Njerëzit me sy të kaltër kanë një tolerancë më të lartë ndaj alkoolit.

Lexo po ashtu:  Këngë edhe për BE-në. Kur do ndalë ky budallallëk?

Humori është i lidhur me inteligjencën dhe ndershmërinë, kjo është arsyeja pse shumica e grave priren të jenë të tërhequra, nga burrat me një sens të fortë humori.

Njerëzit kreativë kanë një hapësirë të shkurtër vëmendjeje, janë lehtësisht të shpërqëndrueshëm dhe kanë tendencë për të folur më shpesh me vete. 

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!