Kina dëshiron që imazhet e paradës së saj ushtarake të mos i humbasë askush. Për këtë qëllim ka vendosur që të dhurojë për popullsinë 620 mijë televizorë. Partia Komuniste e Kinës do të celebrojë ditëlindjen e 70-të me 1 tetor, me një paradë që pritet t’i tregojë botës superfuqinë ushtarake dhe armët e avancuara që zotëron.

Por çfarë të mirë do të kishte nëse i gjithë ky event të mos shikohej nga shumë njerëz për shkak të pamundësive teknologjike?

Me këtë qëllim, autoritetet po dhurojnë televizorë 32 polësh të prodhuara në vend për të mundësuar që familjet e varfëra kineze të mos e humbasin eventin, shkruan agjencia e lajmeve Xinhua. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.