‘Edhe po ma kána- edhe s’po m’lén nana’

Janë ba ultimatumet e Isës si ultimatumet e femrave:
‘Kqyre mirë çka po t’tham: Që s’um merr për tre muaj, dije mirë se merr fund, ‘Kimeten’ s’e sheh më me sy…

E pastaj, kalojnë ata tre muaj, hajt edhe tre muaj tjerë po t’i jap hua. mbasi po m’lut, e po qan si fmija…
dhe kështu kalon dekada tuj e prit një manipulant që ‘ta vjedh kohën’, një tutkun atje me marrë një vendim t’hamamit, thuajse kemi me jetu përgjithmonë, e helbete mos po e bën ky naj lëshim n’këtë botë t’rrejshme, ku ‘këtu je-këtu s’je’. .

Ju pëlqen!

As burra s’ishin kanë këta.
Sidomos Isës qysh s’i vjen marre m’u sjell si ‘papak’.
Ashiqare po luftojnë për interesat e tyre personale dhe për hesapet e tyre t’hajnisë.
Veç kqyrin qysh me vjedh, sa kushton një ministri…qysh m’i rahatu jaranat…s’ka këtu gajle tjetër.
Nuk e shohin veten në pasqyrë, për me pa lmerim.

Së paku fshehne joseriozitetin, e jo ‘edhe po ma kana, edhe s’po m’len Hashim nana’.

Se për besë gjynah në dorë të kujt kemi mbet. Prandaj, krejt po ikin prej këtuhi, k’tu dojnë me mbet veç policia dhe pasanikët.

P.S Vadja te shqiptarët nuk thyhet, dikur (kur kemi qenë serioz) vaden nuk e ka thyer as vdekja.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!