FILE - In this April 4, 2019 file photo, Kevin Hart, recipient of the CinemaCon international star of the year award, poses at the Big Screen Achievement Awards at Caesars Palace in Las Vegas.Kim Kardashian West isn't the only celebrity speaking out for prison reform. It's a topic that was also very important to slain rapper Nipsey Hussle, and to Common, Hart and a host of others who consider the criminal justice system often unfair and dehumanizing. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP, File)
 

Kevin Hart përkrahi protestuesit me moton “Black Lives Matter”, protesta të cilat arritën në 50 shtete.

Kevin Hart duartrokiti protestuesit me moton “Black Lives Matter”, të cilët arritën në 50 shtete në ditën e tetë të protestave kundër brutalitetit të policisë, shkruan DailyMail.“Kjo është fuqia”, ka shkruar komediani 50-vjeçar në fotografinë e një lajmi nga CNN të martën.“Mjaft është mjaft. Është koha për ndryshim”, ka shtuar ai. Në atë imazh, raportohej se protestat për drejtësi janë përhapur në të gjithë vendin pas një jave, pas vrasjes së George Floyd në Minneapolis.

Babai i tre fëmijëve, ka qenë aktiv në rrjete sociale pas debatit që shkaktoi rasti me vrasjen e Floyd nga një polic. Hart u bëri thirrje medieve që të përqendrohen në padrejtësitë që po nxitin protesta.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!