Kevin Hart përkrahi protestuesit me moton “Black Lives Matter”, protesta të cilat arritën në 50 shtete.

Kevin Hart duartrokiti protestuesit me moton “Black Lives Matter”, të cilët arritën në 50 shtete në ditën e tetë të protestave kundër brutalitetit të policisë, shkruan DailyMail.“Kjo është fuqia”, ka shkruar komediani 50-vjeçar në fotografinë e një lajmi nga CNN të martën.“Mjaft është mjaft. Është koha për ndryshim”, ka shtuar ai. Në atë imazh, raportohej se protestat për drejtësi janë përhapur në të gjithë vendin pas një jave, pas vrasjes së George Floyd në Minneapolis.

Babai i tre fëmijëve, ka qenë aktiv në rrjete sociale pas debatit që shkaktoi rasti me vrasjen e Floyd nga një polic. Hart u bëri thirrje medieve që të përqendrohen në padrejtësitë që po nxitin protesta.

Lexo po ashtu:  Arrestohet aktori i Joker i nominuar për Oscar 2020
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!