Për shënimin e 20 vjetorit të Çlirimit të Kosovës është organizuar një ceremoni solemne ku po marrin pjesë miqtë më të mëdhenjë të Kosovës, si ish presidenti i SHBA-ve Bill Clinton,  ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e ndërkombëtare.

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për të vazhduar drejt sheshit “Albright”, afër American School of Kosova, për të bërë përurimin e bustit të ish-sekretares Albright.

/www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Ceremonia shtetërore në Shënimin e 20- vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë

Slået op af Ramush Haradinaj i Onsdag den 12. juni 2019

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]