Ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur me famë botërore, Bar Rafaeli si dhe Erez Tal, Assi Azar dhe Lucy Ayoub.

Mbrëmë është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e festivalit, ku përformuan 17 shtete. 10 prej tyre kanë aritur të kalojnë në finale, e cila do të mbahet të shtunën 18 maj.

Ja cilat shtete janë kualifikuara në finale.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ju pëlqen!

Kujtojmë se, Jonida Maliqi, e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë këngën “Ktheju tokës” më 16 maj, e 14-ta me radhë. / rtv21/MekuliPress.com/
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!