Ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur me famë botërore, Bar Rafaeli si dhe Erez Tal, Assi Azar dhe Lucy Ayoub.

Mbrëmë është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e festivalit, ku përformuan 17 shtete. 10 prej tyre kanë aritur të kalojnë në finale, e cila do të mbahet të shtunën 18 maj.

Ja cilat shtete janë kualifikuara në finale.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Kujtojmë se, Jonida Maliqi, e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë këngën “Ktheju tokës” më 16 maj, e 14-ta me radhë. / rtv21/MekuliPress.com/
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]