Sipas mediave të huaja në përgjithësi, e portalit “TRT World Now” në veçanti, presidenti Trump ka nënshkruar një marrëveshje me këto tri pika.

1. Kosova dhe Serbia angazhohen për normalizim të marrëdhënieve në aspektin ekonomik

2. Kosova do të fillojë raporte biletarale me Izraelin si dhe do të vendosë marrëdhënie diplomatike

Ju pëlqen!

3. Serbia do ta zhvendosë ambasadën në Jerusalem në Korrik të vitit të ardhshëm

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!