Pavarësisht gjithçkaje, nuk mund të mohohet që të gjithë gënjejnë herë pas here. Nuk ka rëndësi nëse gënjeni për të mbrojtur ndjenjat e dikujt, apo për të dalë nga një moment i vështirë. Të gjithë kanë gënjyer në një moment të jetës së tyre. Sidoqoftë, ka njerëz të caktuar që dalin nga e gjithë situata e vështirë mjaft lehtë, falë aftësive të tyre mashtruese të vlefshme për Oskar. Le të njihemi me tre nga shenjat e horoskopit që e kanë këtë “dhunti”.

Binjakët

Binjakët e horoskopit dihet se krijojnë gënjeshtra jashtëzakonisht të bukura. Falë personalitetit të tyre të dyfishtë, ata mund të kalojnë pa probleme nga një personazh në tjetrin sa hap e mbyll sytë. Binjakët janë manipulues kryesorë dhe mund t’ju përfshijnë në rrjetën e tyre të mashtrimit. Ata madje kanë aftësinë e çuditshme për të bërë çdo gjë të besueshme, vetëm me ndryshimin e personalitetit të tyre. Pjesa e trishtë është, ndonjëherë këto gënjeshtra të vogla (ose të mëdha) mund të dalin nga duart e Binjakëve dhe tëzbulohen duke ia nxjerrë në pah karakterin e tyre.

Ju pëlqen!

Peshorja

Nëse keni takuar ndonjëherë një Peshore, do ta dini se ata mund t’ju mahnisin. Ata janë tepër manipulues dhe mund të trillojnë një histori nga hiçi. Pjesë e hijeshisë së tyre është të qenit të shkathët dhe krijues kur bëhet fjalë për të përfunduar punën e tyre. Pra, pavarësisht nëse duan të marrin diçka për të cilën e kanëndarë mendjen, ose nuk dëshirojnë të zbulojnë detajet e jetës së tyre personale, Peshoret nuk janë aq persona të ndershëm.

Peshqit

Po, Peshku emocional mund të jetë një ekspert, kur bëhet fjalë për gënjeshtra. Edhe pse në sipërfaqe Peshqit mund të duken si shenja më delikate, mos u mashtroni nga pafajësia e tyre. Kjo ndodh sepse emocionet e tyre diktojnë shumicën e bisedave dhe ata gënjejnë për t’u dukur si viktima në të gjithë skenarin. Nëse ndonjëherë përballeni me një Peshk për ndonjë situatë të caktuar, përgatituni që t’ju bëjnë të ndiheni fajtorë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!