Për shkak të vendimit për targa, komuniteti serb ka shprehur pakënaqësinë e tyre me një portestë të organizuar sot, ku kanë vendosur edhe flamuj serb në çdo cep, raporton Gazeta10.

Nuk kaloi shumë kohë dhe banorët shqiptarë në Mitrovicën e Veriut kanë vënë flamuj të Kosovës dhe atë kombëtar rrugëve në “Lagjen e Boshnjakëve”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!