Janë zgjedhur dhjetë finalistët e natës së dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”. Sonte (e enjte) u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e festivalit të këngës evropiane “Eurovision”.

Shqipëria ka garuar në këtë mbrëmje me Jonida Maliqin, e cila ka arritur e treta të kalojë në natën finale.

Këto janë 10 shtetet që kaluan në natën finale të “Eurovision”.

Ju pëlqen!

-Maqedonia Veriore,

-Holanda,

-Shqipëria,

-Suedia,

-Rusia,

-Azerbajxhani,

-Danimarka,

-Norvegjia,

-Zvicra,

-Malta.

Kujtojmë se finalja e madhe e “Eurovisionit” do të mbahet të shtunën (18 maj) në Tel Aviv. 

Image
MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!