Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën më 6 tetor 2019.

Me këtë rast ka publikuar edhe listën e personave që kanë siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i votuar nga këto zgjedhje dhe do të ketë 29 deputetë, derisa pasohet nga LDK-ja me 28. Pas tyre renditen PDK-ja, AAK-ja, Lista Serbe e Nisma.

Ju pëlqen!

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë të deputetëve të zgjedhur në legjislaturën e re:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!