Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur 8 anëtarë të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës. Prej 8 anëtarëve të rinj, katër janë gra ndërsa katër burra.

Këta janë 8 anëtarë të bordit të RTK-së:

Fatime Lumi Qehaja, anëtare me mandat 3 vjecar;

Ju pëlqen!

Arta Berisha, anëtare me mandat 2 vjecar;

Albulena Mehmeti, anëtare me mandat 3 vjecar;

Shukrije Rama, anëtare me mandat 2 vjecar;

Driton Hetemi, anëtar me mandat 4 vjecar;

Besnik Boletini, anëtar me mandat 2 vjecar;

Safet Kabashaj, anëtar me mandat 4 vjecar;

Bekim Selo, anëtar me mandat 4 vjecar.

Nga radhët e komunitetit serb nuk ka pasur asnjë të zgjedhur sic e kërkon procedura. Për këtë pozitë kërkohet rishpallja e konkursit.

Lexo po ashtu:  "Hyzmeqarët e pendës, japin me qira pendën e tyre të mykur”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!