Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi rekomandimin për Presidentin e Republikës lidhur me kandidatët e radhës që zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra.

Këta deputetë të rinj marrin ulëse pasi disa nga njerëzit që fituan mandatet u bën ministra.

Këta janë 11 deputetët e ri:

Ju pëlqen!

VETËVENDOSJE

Enver Haliti zëvendëson Albin Kurtin

Alban Hyseni zëvendëson Glauk Konjufcën;

Arta Bajralija zëvendëson Albulena Haxhiun;

Fitim Haziri zëvendëson Arben Vitia dhe

Eman Rrahmani zëvendëson Haki Abazin.

LDK

Hatim Baxhaku zëvendëson Anton Qunin;

Fidan Rekaliu zëvendëson Lumir Abdixhikun;

Xhavit Uka zëvendëson Avdullah Hotin;

Besa Gaxherri zëvendëson Hykemete Bajramin dhe

Shkumbin Gashi zëvendëson Besian Mustafën.

NOVA DEMOKRATSKA STRANKA

Zikreta Aliti zëvendëson Emilija Redžepi.

Lexo po ashtu:  Zvicra ka forcën punëtore më të aftë në botë – Kjo është arsyeja pse
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!