Kështu e kanë ba shqiptarët demarkacionin me Malin e Zi në Shkodër. Nuk kundërshtohet demarkacioni duke u flladitë ne Swiss Diamond, as duke pi makiato te The Corner, as duke shpi këmbet nga Skënderbeu te Zahir Pajaziti e sidomos,

kurrsesi duke i quajtë tradhtarë shkodranët, dibranët, tiranasit, kavajsit, lezhjanët e lumjanët që në mes të dimrit të ashpër “e banë dekën si me le”.

Demarkacioni nuk hidhet poshtë në parlament e me llafe e kafe, se ashtu e kundërshton edhe Lista Serbe, por kush asht atdhetar le ta provojnë me ndejë në qafë të Çakorrit në borë e acar, pa bukë e pa ilaçe.

Ju pëlqen!

Nuk asht faj në se nuk mundesh me e ba këtë, por asht faj e turp e marre, me krahasu epopenë e mbrojtjes së Shkodrës dhe heronjtë e saj me pazaret e demarkacionit të sotëm me Malin e Zi, e aq ma keq me hedhë baltë mbi gjakun e sakrificën e atyne heronjve.

(Fotografia asht pikërisht nga nji moment i luftës për mbrojtjen e Shkodrës në 1913).

(Fotografia asht pikërisht nga nji moment i luftës për mbrojtjen e Shkodrës në 1913).
MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!