Keshilli Arkitekteve te Europes ne llogarine e tyre ne Linkedin ka shperndare deklaraten e Europa Nostra-s ne lidhje me 14-te vendndodhjet me te rrezikuara ne Europe per vitin 2020.

Kujtojme se Keshilli i Arkitekteve te Europes eshte perfaqesuesi i profesionit te Arkitekteve ne nivel Europian. KAE perbehet nga 46 organizata antare nga EU dhe vende te tjera Europiane. Perfaqeson interesat e mbi 545.000 arkitekteve nga 33 vende europiane.

Komuniteti me i madh i arkitekteve ne Europe u njoh tashme me hollesi mbi vlerat dhe rrezikun per shkaterrimin e Teatrit Kombetar.

Ju pëlqen!

” The Architects’ Council of Europe (ACE) is the representative organisation for the architectural profession at European level: it aspires to speak with a single voice on its behalf in order to achieve its aims. Its growing membership currently consists of 46 Member Organisations, which are the regulatory and professional representative bodies in all European Union (EU) Member States, Accession Countries, Switzerland and Norway. Through them, the ACE represents the interests of over 545.000 architects from 33 countries in Europe.”

https://www.linkedin.com/company/architects’-council-of-europe-ace-/about/
https://www.ace-cae.eu/
  • Nga Kreshnik Nick Merxhani
Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.