E drejta për matjen e interesit kombëtar dhe jetik të kombit shqiptar, në të dy shtetet shqiptare, u takon ekskluzivisht shqiptarëve.

Përtej kësaj të drejte fillojnë lojrat politike, elektorale, gjeopolitike, okulte, personale, etj., që nuk kanë lidhje me interesin kombëtar dhe jetik të kombit shqiptar.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!