E drejta për matjen e interesit kombëtar dhe jetik të kombit shqiptar, në të dy shtetet shqiptare, u takon ekskluzivisht shqiptarëve.

Përtej kësaj të drejte fillojnë lojrat politike, elektorale, gjeopolitike, okulte, personale, etj., që nuk kanë lidhje me interesin kombëtar dhe jetik të kombit shqiptar.

Lexo po ashtu:  Gjermania me lajm të rëndësishëm për mërgimtarët që udhëtojnë për në Kosovë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!