Këshilla për miqtë nga intelektuali e diplomati i njohur i kombit shqiptar, Shaban Murati:

Se sa i rremë është patriotizmi i politikës shqiptare e tregon fakti që partitë kryesore politike të Shqipërisë paguajnë qindra mijra dollarë në vit për lobim në SHBA për të mbajtur kryetarët e kët yre partive në pushtet apo për t’i sjellë ata në pushtet dhe nuk kanë paguar kurrë as edhe një dollar në SHBA apo në BE për të lobuar për njohjet ndërkombëtare të Kosovës nëpër botë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!