Guri Nr.1:
Ju duhet të filloni të zhvilloni mendjen tuaj dhe ta përdorni atë për të shkatërruar bllokimet e brendshme. Lini mendimet tuaja kufizuese dhe veproni sikur të keni atë që dëshironi me të vërtetë. Mendoni dhe mbushni mendimet tuaja me energji dhe gjallëri. Imagjinoni si do të jetë jeta juaj kur të arrini qëllimin tuaj. Mendimet tona mund të shfaqen në botën materiale, punoni me tuajat që, kur të vijë koha e duhur, të fillojnë të jenë pjesë e realitetit tuaj.

Këshilla? Punoni drejt qëllimeve tuaja dhe jetoni ditë pas dite. Dhe gjithmonë merrni kohë për të thënë faleminderit për gjithçka që merrni.

Guri Nr. 2:
Jeta juaj duket se ka qenë mjaft sedentare kohët e fundit dhe kjo ju bën disa shqetësime dhe pasiguri për të ardhmen. Por ju mund t’i mbani mendjen dhe zemrën të qeta, sepse ka shumë më tepër sesa mund të shihni. Kur më pak e prisni, gjithçka do të fillojë të ketë kuptim dhe rrugët e jetës tuaj do të bëhen më të qarta. Kërkoni një udhëzues në intuitën tuaj dhe në zërin tuaj të brendshëm dhe mos lejoni që mendimet kufizuese të pengojnë rrugën tuaj.

Lexo po ashtu:  Visar Ymeri tregon arsyet pse u largua nga PSD-ja
Ju pëlqen!

Këshilla ? Universi është në anën tuaj dhe kurrë nuk ndalet së vepruari në favorin tuaj. Shumë gjëra të mira janë të destinuara për ju. Mos u mashtroni nga qetësia e dukshme, e ardhmja juaj do të jetë me triumf dhe sukses të madh.

Guri Nr 3:
Universi ka jetë, punon vazhdimisht dhe i jep secilit prej nesh atë që mbjellim me qëndrimet tona. Kur ai na jep diçka që ne kërkojmë, duhet të tregojmë mirënjohjen tonë, sepse ka qenë një periudhë e gjatë pune dhe organizimi që të kemi mundësi të marrim bekimet tona. Engjëjt, koha dhe shpirtrat kanë lëvizur. Mungesa e mirënjohjes na privon nga bollëku, por kur vlerësojmë gjithçka që na është dhënë, ne jemi gjithnjë e më të bekuar çdo ditë.

Këshilla ?Mirënjohja është motori që drejton të gjitha sukseset tona në jetë, i jep asaj vlerën e saj të vërtetë dhe do të shihni vetë se sa do të ndryshojë jeta juaj.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!