Joan Juliet Buck

Pikë së pari, duhet të ushqehesh mirë. E di që është ndjenjë e mirë të peshosh pak, por të jetosh vetëm me kapuçino dhe grejpfrut do ta dëmtosh stomakun. Nëse han më shumë, edhe lëkura do të të pastrohet.

Largojeni maskarën me ngjyrë të zezë.

Ju pëlqen!

Këpucët me take janë aq të larta saqë do të ta zgjasin rrugën. Ti megjithatë i vesh ato, e di, sepse këmbët të duken më të gjata. E di, sepse kjo jam unë, kam qenë para shumë vitesh. Gabim.

Mos kërko leje prej të tjerëve; ata nuk duan ta dijnë çka bën ti, ose e kanë një agjendë të tyren që të të bëjnë ty të zgjedhësh në mes të njërit opsion, apo tjetrit. Nuk do të të falenderojnë për këtë zgjidhje, dhe do të përfundosh duke i bërë gjërat që nuk i do, shkaku i tyre. Mbaju për mendimet tua, zgjidhjet tua.

Mos e mendo më që do të dënohesh për veprimet tua; nuk është e vërtetë. Do të dënohesh nëse nuk e ngrit zërin për veten tënde. Dhe mjaft imagjinove. Katastrofat që ti i krijon në mendjen tënde në mes të natës, nuk do të ndodhin. Ka disa ngjarje të çuditshme që do të dalin para teje gjatë jetës, por bota nuk do të eksplodojë.

Lexo po ashtu:  5 cilësi të forta që çdo martesë e lidhje duhet t’i ketë

Do të doja të ishte më pak me siklet, më shumë vetëbesim, më shumë përtokë. Gjej gjërat që të pëlqejnë, që nuk janë romanca, puna, jeta sociale dhe shopingu.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Mos e ndal veten. Mjaft e mendove secilën situatë dhe se si ti do t’i dalësh përpara situatës.

Duhet të shkosh te ajo që e dëshiron, jo ajo që i frikësohesh. Është më lehtë të ecësh nëse nuk i rëndon të dyja këmbët.

Pas secilës ndarje, ti mendon se nuk do të dashurosh më kurrë. Nuk është e vërtetë, as kur isha 26 vjeçare, as sot, as nuk do të jetë kurrë kësisoj. Mos beso se është mirë të jetosh sikur Anais Nin, e cila jetonte në periferi të Parisit duke e hudhë veten nëpër pasione të ndryshme. E ke menduar se si ajo e ka paguar qiranë? Në fakt e paguante burri i saj.

Dhe ruaj disa para. Kurse para. Po tingëlloj si gjyshja ime, por kishte të drejtë.

Lexo po ashtu:  Mësime nga 5 libra të mrekullueshëm që do ta ndryshojnë jetën tuaj

Mosha 26 vjeçare është kulmi i aventurave, mundësive dhe fillimi i dijes e njohurisë. Dhe më pas, me 27 vjeç, mund të shkruash më pas për të gjithë arrogancën tënde, gabimet tua.

Dhe lejoje një person tjetër të hyjë brenda jetës tënde. Kur ai apo ajo vjen, le të futet. Hapi dritaret, hape derën. Është më e sigurtë sesa që ti e mendon, të premtoj. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!