100 milionë euro, ose nuk bëhet asgjë. Raul Jimenez është një nga objektivat e Juventus-it, sipas Tuttosport. Gjithsesi, kërkesa e Woves nuk i afrohet aspak ofertës së mundshme të bardhezinjve. Klubi anglez, në fakt, kërkon 100 milionë euro për kartonin e meksikanit.

Kontrata e lojtarit skadon në vitin 2023 dhe paraqitjet e mira në Premier League kanë bërë që çmimi i tij të rritet ndjeshëm. Në 46 ndeshje të luajtura me Wolves në këtë sezon, Jimenez ka realizuar 24 gola dhe ka dhënë 10 asiste.

Lexo po ashtu:  Tronditet Bundesliga kur pritej starti: 3 raste pozitivë me koronavirus tek Koln
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!