Simptomat e Covid-19 variojnë nga të lehta deri në forma të rënda. Shenjat shfaqen dy deri në 14 ditë pas ekspozimit ndaj virusit Covid-19.

Instituti i Shendetit Publik, ISHP, në një postim në rrjetet sociale rendit simptomat e koronavirusit të cilat nuk duhen neglizhuar dhe duhet kërkuar ndihmë.

Simptomat:
Kollë
Temperaturë
Ethe
Dhimbje muskujsh
Vështirësi në frymëmarrje
Dhimbje fyti
Humbje të shijes dhe nuhatjes
Konfuzion
Përgjumje
Dhimbje, shtrëngim në kraharor

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Vetëfinancohemi! Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMONA sot me vetëm 1 Euro!